MARIPOSA

Webová stránka značky: MARIPOSA
 

Švýcarskou společnost Effetto Mariposa znají zákazníci především z výroby bezdušových tmelů. Nebyl to však počáteční produkt, na kterém se značka Effetto Mariposa rozvinula. Tím se stal až v roce 2007 momentový klíč.

Effetto Mariposa je ale především tým lidí, kteří stávají časně ráno, aby si užili den za řídítky svých kol a vrátili se domů, ač unaveni, tak šťastni. Tuto radost z jízdy se Effetto Mariposa snaží poskytovat i ostatním cyklistům v podobě svých výrobků. Effetto Mariposa si je vědoma, že pokud si má cyklista svou jízdu náležitě užít, musí být jeho stroj dokonale seřízen. Proto jako první výrobek této značky spatřil světlo světa momentový klíč. I po deseti letech existence je momentový klíč Effetto Mariposa stále měřítkem v oboru.

Zakladatel Effetto Mariposa Alberto se snažil do společnosti vcítit hlubší myšlenku. Vždyť pochybné firmy s ještě pochybnějšími názvy z Asie dnes hojně zaplavují svět. Effetto Mariposa je směs italštiny a španělštiny a její překlad znamená efekt motýlích křídel (logo této značky). Efektem motýlích křídel se hojně zabývají fyzici z celého světa. Teorie chaosu vznikala už v 60-tých letech 20-tého století. Citát Edwarda Lorenze, zda mávnutí motýlích křídel dokáže způsobit tornádo v Texasu, dnes trochu zlidověl. Avšak nutí každého, aby přemýšlel, jak i malé věci se dokáží měnit ve velké. Přesně tuto myšlenku se snaží společnost Effetto Mariposa propagovat. Vždyť jeden nedotažený šroubek nebo trn na cestě může v konečném měřítku znamenat pro cyklistu velký problém. Effetto Mariposa si je toho plně vědoma a stálou prací, inovací a vývojem se každým dnem snaží posouvat své výrobky kupředu.

164
1651164165

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem