SRAM EAGLE AXS - nové elektronické řazení pro MTB

 

Sady Eagle AXS™ přináší nově benefity elektronického bezdrátového řazení do horské cyklistiky. Eagle AXS™ nabízí i těm nejnáročnějším uživatelům jedinečnou možnost přizpůsobení a kontrolu pohonu kola jako nikdy před tím a prohlubuje vztah mezi jezdcem a jeho strojem.

Páteří obou sad XX1 Eagle AXS™ i X01 Eagle AXS™ jsou prověřené jednopřevodníkové technologie Eagle™ doplněné o bezdrátově propojenou elektronickou přehazovačku a řazení. Při řazení pohonu Eagle AXS™ opravdu pocítíte změnu. Ať už řadíte v záběru, v nejtěžším terénu, do kopce nebo z kopce nemusíte změnit úchop řidítek. Eagle AXS™ mění úroveň kontroly vašeho kola, když jste pod tlakem a máte rudo před očima.

Specifikace sad SRAM Eagle AXS™

SRAM XX1 Eagle AXS

SRAM XX1 Eagle AXS™

Sada stvořená pro nejtěžší XC závody planety. Jednotlivé komponenty jsou z nejlehčích materiálů, kazeta s rozsahem 500 %, X-SYNC™ 2 převodník s dlouhou životností. Špičkový výkon kombinovaný s bezdrátovými elektronickými komponenty Eagle AXS™. Sada připravená na novou generaci „super kol“.

 • XC orientovaná sada
 • Karbonové vodítko přehazovačky
 • Titanové šrouby
 • Duhová povrchová úprava

SRAM X01 Eagle AXS™

Ve spolupráci s těmi nejlepšími světovými enduro jezdci byla vyvinuta nová sada X01 Eagle AXS™. Stejně jako ostatní Eagle™ sady využívá kazety s 500% rozsahem a X-SYNC™ 2 převodník s dlouhou životností. Pro vyšší odolnost je zde použito hliníkové vodítko přehazovačky.

 • Sada pro enduro použití
 • Vodítko přehazovačky z kovaného hliníku
 • Šrouby z nerezové oceli
 • Design v kombinaci černé a polární šedé

Specifikace jednotlivých komponentů SRAM AXS™

řazení SRAM Eagle AXS

Řazení SRAM Eagle AXS™

Bez nutnosti použití lanka, bowdenu nebo drátu se inženýrům SRAMu otevřely nové možnosti, jak navrhnout design ovládání Eagle AXS™. Díky tomu vzniklo ovládání, které poskytuje zcela nový zážitek z řazení. Ergonomická tlačítka je možné pomocí AXS™ aplikace nastavit tak, aby dělala přesně co chcete. Každému z tlačítek lze přidělit jednu ze tří funkcí: Řadit na těžší, řadit na lehčí nebo ovládat teleskopickou sedlovku. Jestliže se kolo nepohybuje dojde k přechodu do režimu spánku, k probuzení pak stačí pouze zmáčknout jedno z tlačítek.

přehazovačka SRAM Eagle AXS XX1

Přehazovačka SRAM Eagle AXS™

Není to jen mechanická přehazovačka s baterií a motorem. Eagle AXS™ přehazovačka je také mozkem celého AXS™ systému. Snadná instalace, tichý provoz, vysoká přesnost a navíc i prodloužená životnost celého pohonu.

Oproti mechanickým Eagle™ přehazovačkám mají nové Eagle AXS™ o 10 mm kratší vodítko pro lepší průchodnost terénem, horní kladka je více vpředu pro více kontaktu řetězu s kazetou a celá přehazovačka je blíže u rámu.

Nová technologie Overload Clutch ochraňuje přehazovačky Eagle AXS™ proti poškození při nárazu. Jestliže dojde k nárazu, odpojí se motor a přehazovačka má možnost volného pohybu. Ihned poté se však vrátí do své původní pozice, takže to jezdec ani nepozná. Primárním účelem brzdy Overload Clutch je ochrana motoru přehazovačky, ale díky ní dochází i k ochraně přehazovačky samotné a dokonce i patky rámu.

 • O 10 mm kratší vodítko oproti mechanické Eagle™ přehazovačce
 • Type-3 brzda na kuličkových ložiscích
 • X-Horizon Actuation
 • Ochranná brzda Overload Clutch
 • Nulový nárůst hmotnosti oproti mechanickému systému

Ceny sad SRAM Eagle AXS™

SADA MOC CZK MOC EUR
Sada XX1 Eagle AXS™ 54.600,- 2.100,-
Přehazovačka s baterií, Páčkové řazení včetně objímky, Kliky DUB s převodníkem pro přímou montáž 34 zubů, řetěz 126 článků, kazeta XG-1299 10-50T, nabíječka, nástroj pro nastavení vzdálenosti přehazovačky od kazety
Sada X01 Eagle AXS™ 52.000,- 2.000,-
Přehazovačka s baterií, Páčkové řazení včetně objímky, Kliky DUB s převodníkem pro přímou montáž 32 zubů, řetěz 126 článků, Kazeta XG-1295 10-50T, nabíječka, nástroj pro nastavení vzdálenosti přehazovačky od kazety

Funkce a používání SRAM Eagle AXS™

Jednoduché nastavení, ještě jednodušší používání

Pouze namontovat a utáhnout tři šrouby. Pak zapnout a stiskem tlačítka spárovat. A pak už jenom jet. Sada Eagle AXS™ je elektronicky nastavena pro ideální řetězovou linku. Není třeba ničeho dalšího. AXS™ otevírá zcela nový způsob přizpůsobení celého systému vašemu kolu. Vše se dá ovládat pomocí telefonu prostřednictvím jednoduché aplikace AXS™. Můžete systém přizpůsobovat nebo nastavit a pak klidně na vše v klidu zapomenout.

Tlačítko Secret Sprint

Kromě standardního tlačítka řazení je na přední straně ovladače poblíž ukazováčku i tajné tlačítko Secrect Sprint. Umožňuje tak rychlé řazení s minimální změnou úchopu na řídítkách.

Něco k baterii

Ano, Systém Eagle AXS™ používá baterii. Je jednoduše odnímatelná k snadnému dobití po každých 20 hodinách jízdy. Baterie váží 25 gramů a k demontáži je třeba pouze jeden klip. V případě potřeby je možné ji vyměnit za provozu ze sedlovky Reverb AXS™ nebo ze silniční sady SRAM RED. Dobíjení trvá pouze hodinu.

Kontrola životnosti baterie je snadná – stačí pouze stisknout tlačítko na přehazovačce. Zelené světlo znamená plné nabití. Červené polovinu nebo méně než polovinu nabití. A blikající červené světlo znamená nabít či vyměnit. K prodloužení životnosti baterie systém automaticky přechází do režimu úspory energie, když se kolo nehýbe.

Systém AXS™ je voděodolný

Systém Eagle AXS™ je zcela odolný proti vodě a prachu podle mezinárodního standardu IP69K. Tato norma ověřuje systémy, které vyžadují pravidelné čištění pod tlakem. Pro jezdce horských kol to znamená bezproblémovou jízdu i v podmínkách, které se velmi vzdalují od ideálu.

aplikace-sram-axs

Aplikace SRAM AXS™

Aplikace AXS™ je software, který umožňuje programovat a personalizovat systém Eagle AXS™ podle vašich představ. Umožňuje přizpůsobit jednotlivá tlačítka k ovládání řazení nebo k teleskopické sedlovky Reverb™ přímo z mobilního telefonu.