Garmin Edge 130 MTB Bundle

 
  • 1 z 10
 
Dostupnost Vyprodáno
Cena 3 710,74 Kč bez DPH
4 490 Kč    
Kód produktu GA-010-01913-11
Značka Garmin
Webová stránka značky garmin.cz/
Kategorie Edge 130
Záruka 2 roky
 

Malý a lehký chytrý GPS cyklopočítač. Balení včetně držáku pro horská kola, dálkového ovládání a silikonového pouzdra.

* Kompaktní, jednoduchý a odolný design
* 1,8" černobílý displej, skvěle čitelný na přímém slunci i za horších světelných podmínek
* Příjem satelitního signálu GPS, GLONASS a GALILEO
* Navigační funkce po předem nahrané trase s upozorněními na odbočky
* Kompatibilní s chytrými svítilnami a radary řady Varia a s wattmetry Vector
* Strava Live segmenty
* Smart notifikace z mobilního telefonu
* Při spárování s mobilem - informace o počasí a funkce živého sledování LiveTrack
* výdrž baterie až 15 hodin

Na první pohled vás Edge 130 zaujme svými minimálními rozměry a hmotností. Samotný cyklopočítač váží pouhých 33 gramů! Někteří z vás možná ještě mají nebo alespoň pamatují kultovní Garmin Edge 500, který byl první ze skutečně úspěšných cyklopočítačů Garmin mezi elitními cyklisty. Byl považovaný za malý a lehký - jeho hmotnost byla 59 gramů. Právě modelu Edge 500 je Edge 130 asi nejvíce podobný. Nejen černobílým (přesněji monochromatickým) displejem s vynikajícím kontrastem a čitelností za všech světelných podmínek, ale také univerzálností a tím, že mu nechybí žádná podstatná funkce.

Údaje na displeji cyklopočítače je možné bohatě uživatelsky nastavovat a měnit. Můžete zvolit více nebo méně stránek, které se postupně za sebou mohou zobrazit. Na každé z takových obrazovek můžete definovat, kolik funkcí/údajů bude zobrazeno a které veličiny to budou. Zvolíte-li na stránce více údajů, budou cifry menší, pokud zvolíte méně údajů, budou čitelné i pro cyklisty, kteří mají horší zrak. Všechna nastavení je možné upravovat přímo v cyklopočítači a například i za jízdy (nebo lépe při zastavení během vyjížďky).
Vyspělejší cyklopočítače nabízí možnost propojení s chytrými telefony (Android, iOS), možnost odesílat zaznamenané tréninky nebo absolvované závody z cyklopočítače, s využitím datového přenosu telefonu, přímo do tréninkového deníku. Případně mají možnost pomocí telefonu sdílet živě pozici cyklisty na trati nebo v případě nehody automaticky odeslat SOS nouzovou zprávu. Edge 130 není ani v tomto ohledu nijak omezený a směle se vyrovná možnostem dražších modelů. Samozřejmostí je i možnost zobrazení notifikací z chytrého mobilního telefonu, včetně sms zpráv nebo jména volajícího u příchozích volání.
Podstatná omezení nejsou ani ve vyhodnocení výkonnosti nebo možnosti připojení externích snímačů a příslušenství. Edge 130 umí připojit ANT+ wattmetr, vyhodnotit cyklistické VO2Max, je dokonce kompatibilní s raderem Varia, který na displeji zobrazuje informace o vozidlech, které se zezadu blíží k cyklistovi. Ačkoliv se nejedná o mapový cyklopočítač, je možné do Edge 130 dohrát trasy a displej využít i pro základní navigaci. Podobně je během jízdy možné v případě potřeby aktivovat navigaci po projeté trase zpět k místu, odkud jste vyjeli.

 



Velkým překvapením je u Edge 130 přítomnost barometrického výškoměru. Díky němu je Edge 130 schopem během jízdy i po ní zobrazit podrobnou výškovou statistiku - zdolaný výškový profil, nastoupané metry, minimální a maximální dosaženou nadmořskou výšku a další výškové údaje. Barometrický výškoměr je vybavený automatickou kalibrací podle GPS výšky a nemusíte se tak obávat, že vlivem počasí dojde k snížení přesnosti barometricky určené výšky. Barometrický výškoměr díky automatické kalibraci současně neklade žádné nároky na uživatele v podobě provádění pravidelných kalibrací, jako u samostatných barometrických výškoměrů.
Edge 130 je napájený z vestavěného nabíjecího LiIon akumulátoru s velmi slušnou výdrží až 15 hodin jízdy s plnohodnotným GPS záznamem. Pro dobíjení nebo datové připojení je Edge 130 vybaven standardním micro USB konektorem (podobně, jako řada chytrých telefonů) a v případě potřeby je cyklopočítač možné dobít i z přenosné power banky.

Porovnáním parametrů Edge 130 s vyspělejšími cyklopočítači, například Edge 520, Edge 520 Plus nebo Edge 1030 dojdeme přece jen k několika oblastem, kde je Edge 130 omezený. Jedná se o tyto funkce nebo možnosti:
- Tréninkové plány - pokud chcete mít u cyklopočítače možnost plánovat tréninky a během tréninku nechat cyklopočítač, aby vás vedl, budete muset zvolit vyspělejší model, jako je například Edge 520. Edge 130 s tréninkovými plány bohužel nepracuje.
- Bluetooth externí čidla, Wi-fi připojení - Edge 130 má k dispozici ANT+ a BLE bezdrátové technologie. ANT+ se využívá k propojení s externími snímači a čidly, jako je snímač srdečního tepu/kadence/rychlosti, wattmetr, Varia Radar, chytrá světla... Technologie BLE se pak využívá k propojení s chytrými telefony. Edge 130 neumí připojit externí Bluetooth snímače (obvykle se jedná o snímače jiných značek, než Garmin) nebo se neumí datově připojit pomocí Wi-fi (použití Wi-fi lze plnohodnotně nahradit s BLE a datovým propojením s mobilním telefonem).

Ve výbavě Edge 130 nechybí možnost závodění se STRAVA Live segmenty. Pokud využíváte prémiové členství služby STRAVA, je cyklopočítač schopen do své paměti dohrát STRAVA segmenty a v terénu vás upozorní na jeho blízkost + v průběhu jízdy průběžně srovnává váš výkon s nejlepšími výkony zaznamenanými na tomto segmentu.

 

Auto Lap® (aut. začátek nového kola): Ano
Auto multisport (jednoduchá změna sportovního módu) Ne
Auto Pause® (zast. trénink podle rychl.) Ano
Auto Scroll (automatické přemněňování informačních stránek na displ.): Ano
Automatická synchronizace Ano
Barometrický výškoměr/barometr Ano
Basemapa Ne
Baterie - typ dobíjecí Li-Ion
Baterie - výdrž do 15 hod.
Bezdrátové propojení mezi navigacemi Ne
Bezdrátové připojení ANT+ Ano
Bezdrátové připojení Bluetooth® Ano
Custom POIs (možnost přidat body zájmu) Ne
Cyklistika Ano
Další mapy v dodávce Ne
Displej - rozlišení, ŠxV 303 x 230 pix.
Displej - typ černo/bílý LCD
Displej - úhlopříčka, vel. š. x v. 1,8"/45 mm, 27 x 36 mm
Dotykový displej Ne
Držák na kolo Ano v balení
Group tracking - (online sledování skupiny - GroupTrack) v mapě i v přístroji Ne
Hmotnost 33 g
Live tracking - (online sledovní - LiveTrack™) Ano
Mapy předinstalované Ne
Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístroje Ne
Možnost dohrání map Ne
Multi-sport (běh, chůze, kolo, loď, plavání atd.) Ne
Odhad spálených kalorií Ano
Práce s rastrovou mapou Ne
Rozměry zařízení, ŠxVxH 4,1 cm x 6,3 cm x 1,6 cm
Silniční cyklistika Ano
Slot/y pro paměťovou/é kartu/y Není
Slunce/Měsíc info Ne
Snímač rychlosti Ano volitelně
Snímač srdeční frekvence Ano, volitelně (čidlo není součástí dodávky)
Tabulky příliv/odliv Ne
Track log - Záznam trasy/Aktivity Ano
Trasové body Ano
Trasy (naplánované/počet) 15
Trénink intervalový Ne
Trénink jednoduchý (čas/vzdálenost/kalorie) Ne
Trénink pokročilý (tvorba vlastních tréninků; cílený trénink) Ne
Vestavěná paměť Ano
Vibrační upozornění Ne
Virtual Partner® (závod proti rychlosti/tempu) Ano
Voděodolnost Ano, IPX7 (odolá ponoření do hloubky 1 m po dobu 30 minut)
Výpočet plochy Ne
Vysocecitlivý přijímač GPS Ano
Waypointy/oblíbené/pozice 100
Connect IQ™ (kompatibilita s PC, MAC, mobile app) Ano
Pevné rozhraní (např. propojení s PC) USB

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: