Nová sada SRAM NX Eagle 1×12

Sram NX Eagle - představení a kompletní informace

Značka SRAM představila nejnovější přírůstek v řadách Eagle. Nová sada SRAM NX Eagle rozšiřuje pohony 1×12 o nejdostupnější variantu, která sdílí technologie se sadami XX1, X01 a GX je plně kompatibilní s celým systémem SRAM Eagle.

Všechny sady Eagle jsou zkonstruovány jako kompletní systém pohonu kola. Veškeré komponenty pracují v souladu, a tím zaručují maximální výkon a výdrž. Pouze komponenty SRAM jsou navrženy v Německu a vyhovují náročným testovacím protokolům.

CENA CELÉ SADY: 8999,-
NA TRHU: srpen / září 2018

Sram NX Eagle - kliky

Kliky SRAM NX Eagle

Kliky jsou navrženy tak, aby svým stylem a výkonem plně zapadly do řad Eagle™. Převodník využívá techonologii X-SYNC™2kdy je každý profil zubu precizně navržen tak, aby pracoval tiše, efektivně a bezpečně s jednotlivými články řetězů Eagle™. Kliky také využívají technologii středového složení a osy DUB™, která přináší výkon, lepší utěsnění ložisek a kompatibilitu s nejrůznějšími rámy kol.

Přednosti / výhody:

 • Kované kliky z hliníkové slitiny série 6000
 • Technologie DUB™
 • Vyhovují normě ISO 4210

Specifikace:

HMOTNOST  705 g (175 mm, 32 zubů)
TECHNOLOGIE  X-SYNC2, DUB
POČET RYCHLOSTÍ  12
KOMPATIBILITA Všechny sady systému Eagle™, všechny hlavní standardy středových složení
MATERIÁLY Kliky: kovaná hliníková slitina série 6000, Převodník: Ocel
HARDWARE Direct mount
VARIANTY 165mm, 170mm, 175mm
CENA 2.958,- Kč / 116 EUR

Sram NX Eagle - přehazovačka

Přehazovačka SRAM NX Eagle

Nová přehazovačka NX Eagle™ využívá prověřenou konstrukci SRAM X-HORIZON™. Spodní rolnička X-SYNC™ je zvětšená na 14 zubů a přehazovačka bez problémů pojme kazety 11 až 50 nebo 10 až 50 zubů. Také přispívá k hladkým změnám převodů a šlapání. Stálé napnutí řetězu a tichý chod pak zajišťuje systém Type-3 ROLLER BEARING CLUTCH™.

Přednosti / výhody:

 • Kompletně nová přehazovačka s prověřenými technologiemi X-HORIZON™ a Type-3 ROLLER BEARING CLUTCH™
 • Uchycení na rám shodné s ostatními sadami Eagle™ zámek CAGE LOCK™ pro vyšší robustnost a odolnost.
 • Zvětšená rolnička Eagle™ přináší vyšší efektivitu, přesnější řazení a tišší chod.

Specifikace:

HMOTNOST 339 g
TECHNOLOGIE X-HORIZON™, X-ACTUATION™, X-SYNC™2, ROLLER BEARING CLUTCH™, CAGE LOCK™
POČET RYCHLOSTÍ 12
KOMPATIBILITA Všechny sady systému Eagle™
MATERIÁLY Aluminium/Steel
HARDWARE Stainless steel
VARIANTY Black
CENA 3.035,- Kč / 119 EUR

Sram NX Eagle - řazení

Trigger Shifter – Řazení SRAM NX Eagle

Řazení NX Eagle poskytuje kompletní rozsah Eagle™ kazety. Velmi široký rozsah převodů se přizpůsobí jakékoli jízdní situaci. Řazení NX Eagle™ je prostě jednoduché a intuitivní.

Přednosti / výhody:

 • Technologie Eagle™ znamená hladké a precizní řazení s mimořádnou spolehlivostí.
 • Dostupné také ve specifické verzi E-MTB, která omezuje řazení pouze o jeden krok.
 • Kompatibilní s objímkou Matchmaker™

Specifikace:

HMOTNOST 119 g
TECHNOLOGIE X-ACTUATION™, ZERO LOSS™, MatchMaker™ X Integrated
POČET RYCHLOSTÍ 12
KOMPATIBILITA Všechny sady systému Eagle™
MATERIÁLY Aluminum/Plastic
HARDWARE Stainless steel bolts, MatchMaker™ X
VARIANTY Black
CENA 969,- Kč / 29 EUR

Sram NX Eagle - kazeta

Kazeta SRAM Eagle™ PG-1230

Jeďte kamkoli s novou kazetou PG-1230 s rozsahem 11 až 50 zubů a výhodami systému Eagle™. Tato kazeta je nejjednodušším krokem k přechodu na tento systém z nábojů s běžným ořechem s drážkováním. Nová kazeta PG-1230 je také jediná, která je navržena tak, aby byla dostatečně odolná pro zvýšené zatížení na kolech E-MTB. Dokonalé řešení pro těžké podmínky.

Přednosti / výhody:

 • Kompatibilní s běžnými 8, 9, a 10rychlostími náboji s ořechem s drážkováním.
 • Nová kazeta PG-1230 je nedílnou součástí systému Eagle™.
 • Široký rozsah převodů 11-50 zubů s optimalizovaným odstupňováním je ideální pro jakoukoli jízdu.

Specifikace:

HMOTNOST 615 g
TECHNOLOGIE Power Glide
POČET RYCHLOSTÍ 12
KOMPATIBILITA Všechny sady systému Eagle™
MATERIÁLY 8 lehkých pastorků a 4 lisované pastorky z vysokopevnostní oceli na hliníkovém těle
VARIANTY Black
CENA 2.805,- Kč / 110 EUR

Sram NX Eagle - řetěz

Řetěz SRAM NX Eagle™

Klíčovou součástí každého pohonu je řetěz. Nový řetěz NX Eagle™ je zkonstruován tak, aby plně zapadl do tohoto systému. Plně kompatibilní se všemi ostatními komponenty Eagle™ je nový řetěz vybaven plnými nýty, rychlospojkou PowerLock® a plynulým a efektivním řazením, takže se na něj můžete vždy plně spolehnout.

Přednosti / výhody:

 • Spojka Eagle™ PowerLock® společně s technologií FLOW LINK™ zajišťují přesnější vedení řetězu a jeho delší životnost.
 • Unikátní konstrukce a promyšlená řešení snižují opotřebení kazety a převodníku z řady Eagle™.

Specifikace:

HMOTNOST 278 g (126 článků)
TECHNOLOGIE FLOW LINK™, POWERLOCK®, X-SYNC™2
POČET RYCHLOSTÍ 12
KOMPATIBILITA Všechny sady systému Eagle™
MATERIÁLY Ocel
HARDWARE Spojka Eagle™ PowerLock®
VARIANTY Grey
CENA 740,- Kč / 29 EUR

Technologie SRAM NX Eagle

X-SYNC™2

SRAM X-SYNC™2 Eagle™ představuje poslední evoluci technologie SRAM X-SYNC™. Výrazný profil zubů zajišťuje lepší vedení řetězu pro hladší a efektivnější pocit při šlapání. Pro zaručení dlouhé životnosti pohonu cílí technologie X-SYNC™2 Eagle™ na snížení tření, a lepší samočištění při pohybu v blátě v písku a ve špinavém prostředí obecně.

ZERO LOSS

Výraz ZERO LOSS jednoduše znamená „nulovou vůli!“ Když zatlačíte na páčku řazení, ať již pro posun na vyšší či nižší převod, reakce řazení bude okamžitá, prostě s nulovou vůlí. U řazení SRAM jednoduše neexistuje mrtvý krok, který by bylo potřeba překonat, než se něco stane. Změny převodů jsou proto okamžité a precizní.

X-HORIZON™

Výraz X-HORIZON™ označuje konstrukci přehazovačky s přímým paralelogramem, který omezuje pohyb čistě na horizontální rovinu. Díky tomu se podařilo odstranit riziko svévolného pohybu přehazovačky a rovněž se snížila síla potřebná ke změně převodu. Pro snazší a přesnější řazení je použita větší horní rolnička s asymetrickým usazením, která si v průběhu celého rozsahu udržuje konstantní vzdálenost od koleček kazety.

CAGE LOCK™

Díky technologii CAGE LOCK™ je vyjmutí a zpětná instalace zadního kola z/do rámu příkladně rychlá a jednoduchá, stejně jako výměna řetězu. Stačí zmáčknout toto tlačítko, natočit kladku dopředu a ona se v této poloze zamkne.

FLOWLINK™

Mimořádně hladký vnitřní povrch vnitřní strany článků řetězu je zcela zbaven ostrých hran. Výsledkem je řetěz, který dosedá na zuby kazety a převodníku s menším odporem, což pomáhá zvýšit jeho životnost a zlepšit chod celého pohonu. Technologie FLOWLINK™ dovoluje použít užší profil řetězu, který se proto snáze ohne do většího úhlu. Plošší jsou i vnější dílky řetězu, díky čemuž lze lépe zapustit nýty a celkově vylepšit pevnost řetězu.

BOOST

BOOST je nová specifikace kol a středového složení, která otevírá příležitosti pro zlepšení geometrie použitím kratší zadní stavby, vylepšení rámu nasazením širších a pevnějších čepů zadní stavby. Rovněž se nabízí více prostoru pro použití řazení s velkým rozsahem, do rámu se snáze vejdou širší pláště a tužší mohou být i samotná kola.

X-ACTUATION™

Vyvinuto čistě pro řazení SRAM 1x™. Technologie X-ACTUATION™ zaručuje přesné a stabilní odezvy řazení v celém rozsahu kazety.

ROLLER BEARING CLUTCH™

Přehazovačky vybavené technologií ROLLER BEARING CLUTCH™ představují maximální stabilitu pohonu i v tom nejnáročnějším terénu. Při použití technologie ROLLER BEARING CLUTCH™ jsou účinně potlačeny nechtěné pohyby raménka s rolničkami, stejně jako prověšováni řetězu, aniž by to mělo dopad na přesnost či lehkost řazení.

X-GLIDE™2

Konstrukce X-GLIDE™2 je dalším vývojovým stupněm systému SRAM X-GLIDE™ optimalizovaného pro řazení Eagle™ s 12 převody. Promyšlené tvarování zubů a pastorků zjišťuje rychlé a precizní řazení i pod zatížením, a to na celé kazetě. Zvyšuje se také styčná plocha, zejména na velkých pastorcích.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.